Open Access Dostęp otwarty  Restricted Access Dostęp przez subskrypcję

Od Redakcji

Magdalena Seidel-Przywecka

Abstrakt


O tym jak ważny jest swobodny dostęp do czystej wody nie trzeba chyba nikomu przypominać. A może jednak trzeba, skoro ONZ 24 lata temu zdecydowała o ustanowieniu Światowego Dnia Wody? Ten symboliczny dzień okazał się potrzebny po to, żeby przypominać nam wszystkim, że ponad miliard mieszkańców Ziemi jest tego dostępu pozbawione, a raczej było 25 lat temu, bo do dziś ta liczba wzrosła o połowę. W tym roku obchodziliśmy go pod hasłem „Woda a praca”. Na całym świecie odbyło się tysiące okolicznościowych imprez, zarówno rozrywkowych jak i naukowych (kto nie wierzy, tego zapraszam na www.unwater.org/worldwaterday/events). Na kilka z nich zostaliśmy zaproszeni, a relacje zamieszczamy w Wydarzeniach branżowych... no i oczekujemy na Wasze zaproszenia za rok – postaramy się nie zawieść.
Ale wróćmy do Europy – niejako przy tej okazji publikujemy interesujący referat Klary Ramm-Szatkiewicz podsumowujący dotychczasową działalność i bieżące prace Komisji Europejskiej mające na celu zapewnienie bezpieczenej wody pitnej wszystkim Europejczykom. Dopełnieniem tematu jest, natomiast, obszerne sprawozdanie Barbary Mulik ze spotkania poświęconego wprowadzaniu w życie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z 13 listopada 2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Wodociągowców, z pewnością, zainteresuje także opracowanie Ł. Webera, J. Jeż-Walkowiak i S. Monarchy o usuwaniu z wody lotnych związków organicznych.
Ale, żeby nie tracić czasu, przejdźmy już do lektury tych i pozostałych tekstów. Zapraszamy i mamy nadzieję, że godziny spędzone z Technologią wody nie będą godzinami zmarnowanymi.
Magdalena Seidel-Przywecka
Redaktor naczelna

Pełny tekst:

PDF

Odwołania zewnętrzne

  • Brak odwołań zewnętrznych


Copyright (c) 2016 Technologia Wody

Creative Commons License
Ten artykuł jest udostępniany na licencji: Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.

Wydawnictwo Seidel-Przywecki Sp. z o.o. • Biblioteka Inżynierii Środowiska • Woda / Ścieki / Osady • Technologia Wody • Forum Eksploatatora